ورود کاربراندرخواست عضویت استان : شهر :

جستجو پیشرفته پزشکان

مشخصات فردی
نام پزشک :
نظام پزشکی :
جنسیت :
بیمه
نوع بیمه :
تخصص
تخصص :
موقعیت مکانی
استان :
خیابان :

جستجو پیشرفته مراکز پزشکی

مشخصات کلی
نام مرکز :
نوع بیمه :
موقعیت مکانی
استان :
خیابان :
« بازگشت به لیست مقالات
10 / 10
از 1 کاربر

مراقبت هنگام سفر / بخش اول

اگر می خواهید در حین سفر به مشکلی برنخورید توصیه می کنیم موارد بهداشتی را در این زمینه رعایت کنید و در طول سفر از رعایت کردن نکات بهداشتی غافل نشوید
همان‌گونه که هر کاری مقدماتی دارد، مسافرت هم پیش‌درآمدهای خود را دارد و افراد باید با آمادگی کامل قدم در جاده بگذارند. یکی از لذت‌هایی که افراد در طول سفر بیش از هر چیزی به آن اهمیت می‌دهند، نوع غذا و مواد خوراکی است که می‌خورند اما در این میان، سلامت خود و خانواده شما در گرو انتخاب آگاهانه یک غذای مقوی، سالم و بهداشتی است تا بعد از خوردن آن، سلامت افراد به خطر نیفتد. نوع نگهداری مواد غذایی و سرو آن از نکات مهمی است که باید در طول سفر رعایت کنید تا شیرینی سفر تلخ نشود.

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که بدانید هرگز غذای رستوران‌ها سالم‌‌تر از غذایی نیست که با مواد اولیه سالم و تازه در خانه تهیه شده بنابراین توصیه می‌شود در صورت امکان پیش از حرکت، مواد غذایی لازم را برای طول سفر آماده کنید تا در مسیر مجبور نشوید از رستوران‌های بین‌راهی برای خوردن غذا استفاده کنید. از شایع‌ترین بیماری‌هایی که از غذای آلوده به انسان منتقل می‌شود می‌توان به سالمونلا، عفونت ای. کولی و نوروویروس اشاره کرد‌ که معمولا از غذای آلوده به باکتری سالمونلا و ویروس ایجاد می‌شود.

چه بخوریم و چه بیاشامیم؟

شایع‌ترین منبع مشکلات تغذیه‌ای در طول سفر از آب آشامیدنی آلوده نشأت می‌گیرد که عمده‌ترین آن استفاده از یخ‌های آلوده و بدون محافظی است که غالبا در فضای باز خرید و فروش می‌شود و بیشترین آلودگی را جذب می‌کند. گوشت سرد، پنیر، غذای رستوران‌ها و سسی که پرس در آن باز شده باشد اغلب مستعد رشد باکتری‌ها به شمار می‌رود. ‌غذاهای دریایی در صورت آلوده شدن با منابع مختلف، مستعد ایجاد مشکلات روده‌ای است. ماهی‌های کوچک‌تر سلامت‌تر است. باید از مصرف مواد لبنی غیرپاستوریزه مانند شیر، پنیر و ماست در طول سفر خودداری کنید. معمولا غذاهایی که از مواد تازه در تهیه آن استفاده شده و مراحل پخت را به‌ طور کامل طی کرده باشد، کمترین احتمال آلودگی را دارد. از سوی دیگر، مواد تازه و خام مانند سالاد، میوه‌ها و سبزیجات بدون پوست اغلب متهمان ردیف اول در مسمومیت‌های غذایی است.

موادغذایی پرخطر را بشناسید:

با شناخت آن دسته از موادغذایی که در معرض خطر آلودگی است، تا حد زیادی می‌توانید مانع از مسمومیت و بروز عفونت‌ های خطرناک شوید. گوشت خام از جمله مهم‌ترین و خطرناک‌ترین مواد آلوده کننده است و باید همیشه آن را از سایر موادغذایی خام دور نگه دارید. فرآورده‌های لبنی خام و غیرپاستوریزه منبع دیگری از آلودگی به شمار می‌رود.

 

 

 

مقاله پزشکی(سایت پزشکان ایران)
مطالب پیشنهادی

 

 

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

تبلیغات

نظر سنجـــی

نظر سنجی ای به ثبت نرسیده است

پر مخاطب ترین پزشکان