ورود کاربراندرخواست عضویت استان : شهر :

جستجو پیشرفته پزشکان

مشخصات فردی
نام پزشک :
نظام پزشکی :
جنسیت :
بیمه
نوع بیمه :
تخصص
تخصص :
موقعیت مکانی
استان :
خیابان :

جستجو پیشرفته مراکز پزشکی

مشخصات کلی
نام مرکز :
نوع بیمه :
موقعیت مکانی
استان :
خیابان :
« بازگشت به لیست مقالات
10 / 10
از 1 کاربر

چرا باید نخ‌ دندان کشید؟

نخ‌دندان کشیدن بخشی اساسی در حفظ سلامت دندان است. توصیه می‌شود که دست‌کم یک‌بار در روز نخ‌دندان بکشید تا به زدودن پلاک‌های میکروبی از نواحی میان دندان‌هایتان که مسواک به آنها نمی‌رسد، کمک شود. انجام این کار مهم است، زیرا پلاک میکروبی که با مسواک زدن یا نخ‌دندان کشیدن زدوده نشود، درنهایت سخت شده و به جرم دندانی بدل می‌شود. 

 نخ‌دندان کشیدن همچنین از بیماری‌های لثه و پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند.

این‌که کشیدن نخ‌دندان را پس از مسواک زدن یا پیش از آن انجام دهید، چندان اهمیت ندارد. بهتر است زمانی از روز را برای انجام این کار اختصاص دهید که چند دقیقه‌ای وقت مراقبت از دندان‌هایتان را داشته باشید. افرادی که در پایان روز بیش‌ازحد خسته هستند، ممکن است از نخ‌دندان کشیدن در صبح‌ها یا پس از ناهار سود ببرند. دیگران ممکن است بخواهند با دهانی تمیز به خواب روند.

توجه داشته باشید که نخ‌دندان کشیدن نباید دردناک باشد. اگر با شدت زیادی نخ‌دندان بکشید، ممکن است به بافت‌های بین‌دندانی آسیب برسانید. 

فراموش نکنید که کودکان نیز نیاز به نخ‌دندان کشیدن دارند!

شما باید به‌محض اینکه کودکتان دو دندان در کنار یکدیگردرآورد، نخ‌دندان کشیدن برای او را هم شروع کنید. ازآنجایی‌که نخ‌دندان کشیدن به مهارت دستی بیشتری نیاز دارد، کودکان ممکن است تا رسیدن به 10 یا 11 سالگی نتوانند به‌خوبی نخ‌دندان بکشند. 

اگر خیلی آرام نخ‌دندان بکشید، ممکن است ذرات غذا از میان دندان‌ها خارج نشود. احساس کمی ناراحتی هنگام شروع نخ‌دندان کشیدن طبیعی است و نباید به‌این‌علت نخ‌دندان کشیدن را ترک کنید. با مسواک زدن و نخ کشیدن روزانه،‌ این احساس ناراحتی باید در طول یک یا دو هفته برطرف شود.

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

تبلیغات

نظر سنجـــی

نظر سنجی ای به ثبت نرسیده است

پر مخاطب ترین پزشکان