ورود کاربراندرخواست عضویت استان : شهر :

جستجو پیشرفته پزشکان

مشخصات فردی
نام پزشک :
نظام پزشکی :
جنسیت :
بیمه
نوع بیمه :
تخصص
تخصص :
موقعیت مکانی
استان :
خیابان :

جستجو پیشرفته مراکز پزشکی

مشخصات کلی
نام مرکز :
نوع بیمه :
موقعیت مکانی
استان :
خیابان :
« بازگشت به لیست اخبار
10 / 10
از 1 کاربر

آنفلوانزا در ایتالیا 115 کشته برجاگذاشت

یکشنبه 29 بهمن 1396 | نظرات کاربران ( 0 )

از مهرماه امسال تاکنون 114 نفر در ایتالیا بر اثر ابتلا به آنفلوانزا جان خود را از دست دادند.

به گزارش سایت پزشکان ایران، موسسه عالی بهداشت ایتالیا روز شنبه اعلام کرد: از ماه سپتامبر (مهرماه) تاکنون از 588 مورد وخیم ابتلا به آنفلوانزا که در بخش مراقبت های ویژه بستری شده بودند، 115 تن جان خود را از دست دادند. در میان قربانیان آنفلوانزا در ایتالیا 11 کودک زیر 14 سال و دو زن آبستن نیز گزارش شده اند.
بر اساس این گزارش، تنها در یک هفته اخیر 12 مورد وخیم و یک مورد مرگ گزارش شده است. برای نخستین بار در 8 سال اخیر در تمام استان های ایتالیا به غیر از استان مولیزه، موارد وخیم آنفلوانزا گزارش شده است. 57 درصد از عفونت های جدی تر میان مردها بوقوع پیوسته است. سن متوسط بیماران وخیم 61 سال است و 85 درصد نیز حداقل یکی از شرایط خطرات احتمالی عوارض شرایط بالینی (دیابت، تومور، بیماری های قلبی عروقی، بیماری های مزمن تنفسی و غیره) را داشته است.
تمام بیماران وخیم در واحد مراقبت های ویژه بستری شدند. 92 درصد مرگ و میرهای ناشی از آنفلوانزا در ایتالیا در افراد بالای 25 سال بوقوع پیوست و 11 مورد قربانیان نیز دارای شرایط خطر از پیش موجود نبودند. در 55 درصد از موارد مرگ و میر ، ویروس A/H1N1pdm09 جداسازی شد. این موسسه عقیده دارد که فعالیت آنفلوانزا احتمالا هنوز برای چند هفته ادامه خواهد داشت.

   ( عضو کانال تلگرامی شوید لطفا روی عکس زیر کلیک نمایید )

 

 

 

اخبار پزشکی (پزشکان ایران) 

  مطالب پیشنهادی


 

 

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

تبلیغات

نظر سنجـــی

نظر سنجی ای به ثبت نرسیده است

پر مخاطب ترین پزشکان