ورود کاربراندرخواست عضویت استان : شهر :

جستجو پیشرفته پزشکان

مشخصات فردی
نام پزشک :
نظام پزشکی :
جنسیت :
بیمه
نوع بیمه :
تخصص
تخصص :
موقعیت مکانی
استان :
خیابان :

جستجو پیشرفته مراکز پزشکی

مشخصات کلی
نام مرکز :
نوع بیمه :
موقعیت مکانی
استان :
خیابان :
« بازگشت به لیست اخبار
10 / 10
از 1 کاربر

شیوع نوع جدید آنفلوآنزای فصلی درایران

یکشنبه 6 اسفند 1396 | نظرات کاربران ( 0 )

عضوکمیته کشوری آنفلوانزا با بیان اینکه یکی ازانواع آنفلوانزای فصلی درایران نوع B آن است،گفت:درسال های گذشته گونه 'ویکتوریا' آنفلونزای نوع B شایع بود که اکنون برای اولین بار نوع 'یاماگاتای' آن هم در ایران شایع شده است.

به گزارش سایت پزشکان ایران ؛ دکتر مسعود مردانی افزود:واکسن وارداتی آنفلوانزا به کشور حاوی سه نوع H1N1 ، H3N2 و آنفلوانزای B از نوع ویکتوریا است و برای مقابله با نوع یاماگاتا محافظت کامل ایجاد نمی کند.
وی با اشاره به اینکه علائم انواع آنفلوآنزای B شباهت هایی با هم دارند، اظهار کرد: تب، بدن درد ، سرفه، عطسه و در فرم شدید بیماری استفراغ، تهوع، اسهال از علائم این بیماری است.
فوق تخصص بیماری های عفونی اظهار کرد: ممکن است برخی از افرادی که واکسن آنفلوانزای موجود را تزریق کردند هم به این نوع بیماری مبتلا شوند.
استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد:هرسال معمولا یک نوع از انواع این بیماری غلبه پیدا می کرد اما امسال آنفلوانزای H1N1 یا خوکی، H3N2 و نیز آنفلوانزای B در شهر مختلف های ایران گسترش پیدا کرده بود.
وی گفت: هرچند آنفلوآنزای فصلی به اندازه آنفلوانزای نوع حاد پرندگان خطرناک نیست اما مردم باید مراقبت لازم را در این زمینه به عمل آورند تا از بروز این بیماری پیشگیری شود.
وی به راه های مقابله با آنفلونزای فصلی اشاره کرد و گفت: شستن به موقع دست، تزریق واکسن و رعایت اصول بهداشتی فردی و اجتماعی و دست ندادن به دیگران از جمله مواردی است که سبب جلوگیری از این بیماری می شود.
مردانی به تبعات سو تبلیغات فضای مجازی علیه واکسن آنفلوانزای فصلی اشاره کرد و گفت: امسال به این دلیل شاهد عدم واکسناسیون برخی از افراد در معرض خطر در کشور بودیم.
وی افزود: این موضوع نشان می دهد که اطلاع رسانی اصحاب رسانه و ارائه مطالب و اطلاعات علمی مورد نیاز مردم از سوی استادان دانشگاه ها و خبرگان این رشته، به اندازه کافی نبوده و به همین دلیل نتوانستند برهجمه فضای مجازی غلبه کنند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیان کرد: فضای مجازی با بزرگ کردن عوارض بسیار نادر یک واکسن، سبب شد تا عده ای از مردم از تزریق این واکسن خودداری کنند که این موضوع می تواند برای آنان مشکلاتی را به وجود آورد.
آنفلوانزا یک عفونت واگیر دار راه های هوایی است.علائم آنفلوانزا شامل درد های عضلانی و گرفتگی ها، سردرد و تب می باشد.آنفلوانزا دارای انواع مختلفی است که آنفلوانزای نوع B آن از انواع این بیماری است. این نوع بیماری دارای گونه های ویکتوریا و یاماگاتا است.
در فصل زمستان به دلیل تغییر دما و سرد شدن هوا شاهد بروز عفونت های ویروسی دستگاه فوقانی هستیم و این احتمال وجود دارد که تعدادی افراد با رعایت نکردن برخی موارد از جمله اصول بهداشت به بیماری آنفلوآنزای نوع B مبتلا شوند.

 

   ( عضو کانال تلگرامی شوید لطفا روی عکس زیر کلیک نمایید )

 

 

 

اخبار پزشکی (پزشکان ایران) 

  مطالب پیشنهادی


 

 

 

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

تبلیغات

نظر سنجـــی

نظر سنجی ای به ثبت نرسیده است

پر مخاطب ترین پزشکان